Patrikův asistenční pes Theo

Moc jsem chtěl, aby mě ostatní brali jako plnohodnotného člověka a ne jako někoho žijícího s postihem, hendikepem, nebo dokonce invalidního. I rodiče mi říkali, ať se snažím naučit chodit, ať nejsem líný, že jinak nebudu žít plnohodnotný život, plnit si sny, nebudu studovat ani cestovat…

Dnes ale mohu říci, že díky jejich přístupu i díky mému novému čtyřnohému příteli Theovi, žiji plnohodnotný život, plním si své sny a cestuji. S vlastní židlí, kterou mám všude s sebou, jsem dodnes procestoval přes 600 000 kilometrů, vystudoval jsem psychologii a působím na několika klinikách v České republice, kde se snažím pomáhat rodinám s dětmi v uvědomění, že i jejich dítě není postižené nebo invalidní. Naopak je výjimečné a dává sobě i celé rodině šanci žít opravdu výjimečný́ život.

Chtěl bych se ale vrátit k Theovi – je se mnou již od dubna 2018. Theo je tím nejskvělejším pomocníkem, je mou velkou oporou a především parťákem, který́ mi pomáhá překonávat všechny překážky. Kromě doprovázení mi pomáhá i v běžném životě při sebeobsluze, a to zejména při podávání věcí ze země, svlékání a oblékání, otevírání a zavírání zásuvek či dveří. Theův speciální výcvik asistenčního psa stál 230 000 Kč. Tato částka měla být hrazena z grantu Ministerstva práce a sociálních věcí. Bohužel, kvůli zamítnutí žádosti jsem nucen dofinancování řešit sám.

Děkuji za váš čas věnovaný mé žádosti a moc děkuji každému dárci za jeho dar, který mi pomůže s dofinancováním mého Thea.
Patrik Procházka