Úvod

 

VÍTÁME VÁS NA NAŠICH STRÁNKÁCH!

 

 

PES PRO TEBE, z.s. je organizace zabývající se výcvikem vodicích psů pro nevidomé, asistenčních a signálních psů pro osoby s tělesným postižením či jiným onemocněním. Jsme členy mezinárodní asociace ADEu a evropské organizace EGDF. Naším posláním je usnadňovat pomocí psích pomocníků život lidem se zrakovým či jiným handicapem.

 

STÁLE HLEDÁME PŘEDVYCHOVATELE ŠTĚŇAT BUDOUCÍCH PSÍCH POMOCNÍKŮ

 

  • Sháníme finanční prostředky na detekčního psa Fredyho

    V roce 2017 došlo k obrovskému kroku vpřed, protože Ministerstvo práce a sociálních věci (MPSV) vypsalo finanční grant pro organizace cvičící asistenční psy. Na poskytnuté finanční prostředky dosáhla také naše organizace a získané peníze slouží k zafinancování výcviku asistenčních psů pro klienty s druhým a vyšším stupněm péče. Díky této novince pro rok 2017 dostanou někteří z našich klientů kompletně zaplaceného psa bez nutnosti oslovování nadací, firem i jednotlivých sponzorů. I přes tuto skutečnost však i nadále sháníme a budeme shánět finanční prostředky na výcvik psů pro klienty, kteří na finance poskytnuté z MPSV nedosáhnou. Mezi tyto klienty patří například diabetici, pro které se nám úspěšně daří cvičit detekční (signální) psy, kteří jsou schopní rozeznat a označit poklesy a nárusty glykemie.

    V brzké budoucnosti nastoupí do speciálního výcviku na detekčního psa černý flat coated retrívr Fredy, který svého budoucího klienta ještě nemá, ale je jisté, že na zafinancování jeho výcviku budeme opět potřebovat pomoc sponzorů.

    Všem kteří nás podporují tímto velmi děkujeme!

  • Usilujeme o získání finančních prostředků na vybudování zázemí pro výcvik vodicích a asistenčních psů

    Naším cílem je vybudovat zázemí, které by zefektivnilo činnost výcvikového centra  PES PRO TEBE a připravilo jak klientům, tak i našim členům lepší pracovní prostředí.