Akce, ukázky

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH, ASISTENČNÍCH A DETEKČNÍCH PSŮ červen 2019

I v roce 2019 jsme pro naše klienty s pomáhajícími psy a dobrovolníky se štěňaty v předvýchově připravili týdenní rekondiční pobyt, na kterém upevnili a zdokonalili nejen svou práci se psy, ale užili jsme si také spoutu zábavy a aktivit. Nedělní odpoledne nám zpříjemnily dámy z Jedeme dál, z.s., které nám zapůjčily kolo Twinbike, aby si i naši klienti mohli užít vítr ve vlasech přijízdě a zároveň jsme motivovali naše dobrovolníky pro práci s klienty, kterým mohli pomoct. Individuální disciplínou pak v pondělí byla zvuková střelba zapůjčená společností Spektra. Zvuková střelba stírá rozdíly mezi zrakově hendikepovanými a vidícími, protože do terče se trefujete pouze za použití sluchu. Velký úspěch sklidilo také pletení hraček pro psy, které bylo k dispozici po celou dobu pobytu pod vedením zkušené lektorky a naší dobrovolnice Páji. Zlatým hřebem programu byla opět také soutěž ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Podmínky byly náročné, ale i přes velké horko a celotýdenní únavu všechny týmy úspěšně absolvovaly poslušnost i ověření dovedností psích pomocníků. Rekondiční pobyt byl v roce 2019 realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška ve výši 40.000 Kč, finančních protředků z nadace ČEZ - Pomáhej pohybem ve výši 50.000 Kč a z dotace městských částí Praha 7 a Praha 15 ve výši 40.000 Kč. Všem podporovatelům i sponzorům, kteří poskytli dárky do Soutěže ve výkonu vodicích asistenčních psů moc děkujeme!

 

 

DEN ZEMĚ V ZŠ JANA WERICHA duben 2019

V druhé polovině měsíce dubna jsme se s našimi psy ve výcviku zúčastnili také ukázek v rámci oslav Dne země v ZŠ Jana Wericha. Přátelé školy a učitelé zde na konci roku 2018 pomáhali se sbírkou na dofinancování výcviku asistenčního pejska Bendera. V průběhu dopoledne jsme zrealizovali prezentaci pro dvě skupiny žáků prvního stupně a kromě informací si mohly děti prohlédnout práci vodicího psa v simulační dráze.

 

VELETRH FOR PETS 2019 duben 2019

I v rooe 2019 se naše organizace podílela na doprovodném programu při veletrhu chovatelských potřeb ForPest pořádaném Nadací na ochranu zvířat. Prostřednictvím prezentací a přednášek jsme publiku složenému z široké veřejnosti přiblížili předvýchovu, výcvik a práci vodicích a asistenčních psů. Čtyřdenní akce proběhla v termínu 4. - 7.4.  a všechny dny jsme si velmi užili.

 

UKÁZKY PRO ČZA V HUMPOLCI říjen 2018

Ve středu 24.10. 2018 jsme si udělali velmi příjemnou zastávku na ČZA v Humpolci, kde jsme mladým kynologům prezentovali práci vodicích a asistenčních psů. Ve dvou blocích jsme se podělili s našimi zkušenostmi se studenty všech čtyř ročníků a byli jsme velmi mile překvapeni vstřícností mladého publika i množstvím dotazů. Prezentace byla doplněna praktickou ukázkou práce vodicího psa prostřednictvím Jitky a její vodicí fenky Kami. Věříme, že se přednáška líbila a budeme moc rádi, když započatá spolupráce vydrží i v následujících letech. Fotky z akce zde.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2018 červen 2018

Pro soustředění jsme opět využili sportovní areál Na Šancích v pražské Hostivaři. Klientům jsme kromě intenzivního cvičení formou individuálních i skupinových lekcí letos připravili také další program, který sestával z tvoření s keramickou dílnou Modrý slon a z ukázek sov organizací Penthea. U táboráku jsme měli již druhým rokem možnost ochutnat výborné pivo z Únětického pivovaru a všichni účastníci Soutěže ve výkonu vodicích a asistenčních psů dostali krásné ceny od sponzorů Fitmin, Beaphar, Platinum, K9, Mars Czech Republic, Tork a Vétoquinol. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška částkou 40.000 Kč a za finanční podpory městské části Praha 7 a Praha 15. Všem sponzorům moc děkujeme!

 

VELETRH FOR PETS duben 2018

Jako několik předchozích let i v roce 2018 jsme se zúčastnili doprovodného programu na Veletrhu chovatelských potřeb ForPets v pražských Letňanech. V několika vstupech jsme předvedli práci asistenčních a vodicích psů pro širokou veřejnost. Všechny čtyři dny veletrhu jsme pak byli k dispozici v našem zeleném stánku.

 

UKÁZKY V ZŠ MĚLNÍK únor 2018

Prezentaci naší práce jsme v roce 2018 započali ukázkami pro žáky Základní školy v Mělníce. Naši pejskové předvedli své asistenční dovednosti, na závěr se nechali od dětí pomazlit a naše kolegyně po celou dobu zodpovídaly zvídavé dotazy.

 

 

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE leden 2018

I když je venku zima a prší nezahálíme. Rok 2018 jsme začali hned začátku velmi pracovně a tak jsme po srazu předvychovatelů uspořádali třetí teambuilding  pro trenéry PPT. Cvičení proběhlo zejména v interiéru a tak byl prostor pro detailní řešení jednotlivých cviků.

 

 

 

 

 

 

CESTA KOLEM SVĚTA GYMNÁZIUM BRANDÝS NAD LABEM listopad 2017

Na konci listopadu jsme s asistenční fenkou Amy a pejskem ve výcviku Alexem jeli ukázat jak pejskové pomáhají do Gymnázia v Brandýse nad Labem. Naše stanoviště bylo součástí "Cesty kolem světa", kterou absolvovaly děti předškolního věku, plnily zde různé úkoly a dozvídaly se nové informace. Naši psi ukázali podávání předmětů z různého materiálu, předávání předmětů a další prvky poslušnosti. Trenérky zase přednesly informace týkající se celého výcviku a financování vodicích a asistenčních psů.

 

 

 

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE říjen 2017

V roce 2017 se nám úspěšně podařilo zavést pravidelné setkání trenérů. Naše trenérky se podruhé sešly v řijnu a využily posledních slunečných dnů pro venkovní trénink speciálních cviků.

 

 

 

 

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2017

V roce 2017 jsme rozdělili soustředění na letní a podzimní část. Již potřetí jsme pozvali naše klienty, jejich doprovody a předvychovatele do sportovně rekreačního areálu Na Šancích u Hostivařské přehrady v Praze. Kromě individuálních tréninků klientů s našimi trenérkami byl přpraven také bohatý doprovodný program - bylo možno vyzkoušet si různé kynologické sporty (agility, obedience, dog dancing, canicross), posezení u táboráku a možnost vyzkoušet si zvukovou střelbu zapůjčenou od organizace SPEKTRA. V rámci soustředění neproběhla tradiční soutěž ve výkonu vodicích a asistenčních psů, ale soutěžní duch byl zachován díky závěrečné soutěži právě ve zvukové střelbě.

 

CECH MOBILITY v PVA EXPO PRAHA červen 2017

V roce 2017 byla naše organizace poprvé pozvána na dny mobility, kde jsme prezentovali naši práci pro zaměstnance úřadu práce, který vydavá rozhodnutí pro financování výcviku vodicích psů.

 

 

 

 

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST RANÉ PÉČE EDA červen 2017

V červnu jsme naše psy ve výcviku dovezli také za dětmi a rodiči navštěvujícími centrum rané péče EDA. Kromě ukázky práce asistenčního a vodicího psa se mohli návštěvníci dostosti s našimi pejsky pomazlit vyzkoušet si simulace zrakových vad a popovídat si s našimi trenérkami o předvýchově a speciálním výcviku.

 

 

 

DEN S ČD v ZOO PRAHA červen 2017

V červnu se mohli návštěvníci ZOO Praha přijít podívat nejen na všechna exotická zvířátka, která v ZOO mají, ale proběhl zde také den s Českými drahami pro děti, kde bylo k vidění divadelní a hudební představení, soutěže, koupání v bazénů a také možnost vyzkoušet si chůzi s bílou holí a simulačními brýlemi v naší ukázkové dráze. Pro ty nejmenší byli k dispozici na mazlení naši pejsci, rodiče zase využili možnost získat informace o výcviku vodicích a asistenčních psů od našich trenérů.

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE květen 2017

Vždy přinášíme report o tom, kde všude byla naše práce k vidění, jak nai trenéři pomáhají dobrovolníkům se štěňaty, ale aby tohle všechno mohlo fungovat je potřeba, aby se i naši trenéři neustále vzdělávali a zlepšovali své dovednosti. K tomuto účelu proběhlo na konci května setkání trenérek Pes pro tebe, kde jsme ladili metodiku výcviku vodicích psů, metodiku pro předvychovatele a došlo také na praktický nácvik jednotlivých cviků.

 

 

 

 

 

FOR PETS 2017 duben 2017

I v roce 2017 jsme jako organizace dostali možnost prezentovat naši práci v rámci doprovodného programu čtyřdeního veletrhu chovatelských potřeb For Pets v pražských Letňanech. Akci jsme využili zároveň jako sraz předvychovatelů štěňat, takže se zde v průběhu akce vystřídal celý tým pes pro tebe, diváci mohli vidět práci vodicího psa, asistenčního psa i nácvik poslušnosti štěňátek v předvýchově.

 

MODRÝ DEN V ZŠ ROZTOKY duben 2017

V rámci mezinárodního dne autismu jsme se dnes zúčastnili akce pořádané Základní školou v Roztokách. Modrý den – den porozumění autismu. Akce se zúčastnili žáci prvního stupně školy v doprovodu učitelů a asistentů pedagoga. Svoji práci zde prezentovala zakladatelka a cvičitelka Jitka Krejcárková se svým svěřencem Ashlym, který je nyní ve výcviku jako vodicí pes a Tadeáš Tobiška v doprovodu maminky a asistenční fenky královského pudla Amy. Jitka Krejcárková s Ashlym ukázali práci a orientaci v prostoru školy na uměle vytvořené překážkové dráze, vyhledání schodiště, dveří, místa k sezení na lavičce mezi dětmi, ukázali i poslušnost a podání slepecké hole, vodítka a spoustu dalšího – Ashly bude své nové paničce předán na konci dubna a už nyní je úžasným pomocníkem a parťákem skvěle připraveným pro svoji budoucí paničku. Tadeáš je žákem 1. třídy Základní školy v Roztokách. Svým spolužákům ukázal s Amy poslušnost, přivolání, odložení, podání spadlých předmětů, přivezení vozíku, donesení předmětu od jiné osoby, rozlišení podávaných předmětů, pomoc při svlékání a mnoho dalšího. Došlo i na dotazy, kterých byla spousta a děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí o práci, výcviku i předvýchově budoucích asistenčních, vodicích i detekčních psů.

 

KAPRAŘENÍ NA NOVÝCH MLÝNECH říjen 2016

V rámci spolupráce s krmivářskou značkou Fitmin jsme byli pozváni i na další úžanou akci Jakuba Vágnera. Závody v chytání kaprů se konaly první říjnový víkend 1. a 2. října. Naši organizaci jsme prezentovali ve skromném počtu lidí i psů a i přes nepřízeň počasí jsme si celou akci užili naplno. V rámci doprovodného programu byli kromě našich svěřenců k vidění také koně, ukázky pasení, dogfrisbee, mushing a práce Záchranné kynologické brigády. Celou akci završila velmi zajímavá a poučná přednáška Kuby Vágnera, který se se všemi účastníky i diváky podělil o své bohaté životní zkušenosti ze světa rybaření.

 

FESTIVAL ZVÍŘAT 2016 říjen 2016

Velké díky patří Nadaci na ochranu zvířat, která na nás opět myslela a zařadila nás do doprovodného programu v rámci festivalu zvířat. Tato tradiční událost v novém kabátě se premiérově odehrávala v prostorách Křižíkova pavilonu výstaviště v Holešovicích. Celý víkend jsme si moc užili. V rámci programu jsme opět mohli ukázat dovednosti našich psích parťáků a zároveň využít velkou návštěvnost k tréninku našich štěňat.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ PRAHA 2016

Od 26.6. do 2.7. 2016 proběhlo u pražské vodní nádrže Hostivař další, velmi povedené, soustředění držitelů vodicích a asistenčních psů a předvychovatelů štěňat. V rámci soustředění, na kterém nám k velké radosti všech, velmi přálo počasí, proběhl také závod ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Závodl proběhl 1. července na Veronském náměstí a jeho podoba byla letos plná novinek. Všichni klienti s vodicími psy absolvovali závod s klapkami, čímž byla zaručena objektivita absolvování trasy a mohla být opravdu důkladně prověřena práce jednotlivých psů i týmová práce psa a páníčka. Druhou novinkou byl pohyb na trase podle itineráře. Do závodu byli zapojeni i naši dobrovolníci, kteří klientům itinerář četli a dělali také bezpčnostní dohled nad závodící dvojicí. Závěr soustředění byl také ozvláštněn natáčením propagačního spotu, který zajistil náš sponzor a dodavatel krmiva pro všechny naše psy - firma Dibaq, značka Fitmin. Všem moc děkujeme za vytvoření úžasné atmosféry a těšíme se na příští rok.

Účastníci soustředění 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JEZERO KATLOV květen 2016

Ve dnech 28. a 29. května 2016 jsme se zúčastnili doprovodného programu na akci u jezera Katlov. Tato zajímavá akce vznikla pod záštitou věhlasného rybáře Jakuba Vágnera. Kromě ukázek práce vodicích a asistenčních psů byly pod záštitou našeho sponzora - výrobce granulí Fitmin - k vidění také ukázky dogfrisbee, mushingu, jízda na koni a zásah policejních psovodů PČR

 

RUN FOR HELP PODĚBRADY květen 2016

Další akcí v našem jarním repertoáru byl druhý ročník Run for Help Poděbrady. Výtěžek z této sportovní akce organizátoři darují na jednu dobrou věc a naší organizaci bylo velikou ctí, že letos se tým z Run for Help rozhodl podpořit právě nás, konkrétně finančně přispět na výcvik asistenční fenky Amy pro Tadeáška Tobišku. Všem z vás, kteří chcete pomáhat a zároveň jste udělali i něco pro své zdraví, moc děkujeme za účast v závodu a prožití krásné květnové soboty v Poděbradech. Velké díky patří organizátorům i všem dalším účastníkům doprovodného programu a především všem sportovcům, kteří pro Tádu vyběhali krásných 84 000Kč.


FOR PETS 2016 duben 2016

Jako již tradičně jsme se i v roce 2016 zúčastnili chovatelské akce v pražských letňanech. Náš zelený stánek byl součástí doprovodného programu od 7. do 10. dubna. V těchto dnech se na výcstavišti prostřídal celý tým PES PRO TEBE. Ukázky práce vodicích a asistenčních psů obsáhly trenérky Jitka s vodicí fenkou Kaminou a Míša s borderáčkem Tobim. V rámci ukázek předvedli své dovednosti i předvychovatelé. Jsme rádi za pozvání a možnost prezentovat naši organizaci na akci těchto rozměrů a už se velmi těšíme na příští ročník.

 

Oslava světového Dne svířat říjen 2015

V sobotu 3. října 2015 proběhla v centrálním parku na Pankráci Oslava Světového dne zvířat 2015 pořádaná Nadací na ochranu zvířat. Náš spolek PES PRO TEBE se podílel na programu této akce. K vidění byly ukázky práce vodicích a asistenčních psů pod vedením našich zkušených cvičitelů. Získané dovednosti předvedla také štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Děkujeme za pozvání!

 

PesFest 2015 září 2015

V neděli 13. září 2015 se naše občanské sdružení PES PRO TEBE podílelo na programu v rámci akce PesFest 2015 pořádanou městskou částí Praha 4. V centrálním parku Pankrác jste mohli hned 2x slyšet povídání o naší práci spojené s ukázkami vodicího psa v podání fenky borderkolie Ixi. Získané dovednosti také předvedla štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Celou akci moderoval Honza Musil. Děkujeme za pozvání.SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2015
Od 28.6. do 5.7.2015 se naši cvičitelé, klienti a předvychovatelé společně se svými čtyřnohými miláčky účastnili tradičního letního soustředění. Letos jsme ho uspořádali ve sportovním areálu Na Šancích na Praze 10. Kromě procvičování dovedností vodicích a asistenčních psů bylo na programu soustředění také koupání v hostivařské přehradě nebo jednodenní trénink agility a cannicrossu. Nechyběl ani táborák a opékaní špekáčků. Všichni odjížděli spokojení a plni nových zážitků.
Děkujeme následujícím sponzorům, kteří nám poskytli materiální či finanční dary: Dobrý skutek, Husse, Hill's, Alavis, Chemek laboratoře spol. s. r. o., ZERO DC, Torf Ziegler s. r. o., MČ Praha 15. Děkujeme.


DEN ČTYŘNOHÝCH POMOCNÍKŮ
červen 2015
V pondělí 29. června 2015 proběhl na Veronském náměstí na Praze 15 Den čtyřnohých pomocníků. Akce probíhala pod záštitou místostarostky Prahy 15. V rámci tohoto dne probíhala Soutěž držitelů vodicích psů. Na 3. místě se umístila Denisa Zábranská s vodicím psem Natíkem, na 2. místě se umístila Silva Senciová se psem Blackem a na 1. místě se umístil Marek Duda s vodicí fenkou Chelsea. Gratulujeme.
Po celou dobu akce probíhaly také ukázky pro veřejnost, kdy byly k vidění ukázky vodicího psa plemene belgický ovčak - Kami nebo ukázky předvychovatelů se svými štěňaty připravující se na kariéru vodícího či asistenčního psa.
Fotografie naleznete zde

ZAHRADNÍ SLAVNOST DĚTSKÉHO CENTRA PAPRSEK červen 2015
V červnu jsme byli pozváni z. s. Sense of Touch na zahradní slavnost dětského centra Paprsek. O ukázky práce vodicích psů se zde postarala fenka belgického ovčáka Kami se svou cvičitelkou a majitelkou Jitkou. Z řad předvychovatelů se předvedla předvychovatelka Míša s fenkou curly coated retrívra - Anie. Doufáme, že se ukázky líbily. Děkujeme za pozvání!

 

HUDBA, KTERÁ POMÁHÁ květen 2015
V květnu 2015 uspořádalo Gymnázium Nad Alejí benefiční koncert mladých hudebníků. Za naše občanské sdružení se na mladé talenty přišla podívat předvychovatelka Zuzana s borderkolií Galánem. Děkujeme za pozvání

FOR PETS 2015
duben 2015

9. - 12. dubna 2015 jsme měli možnost účastnit se veletrhu FOR PETS 2015 na výstavišti v Letňanech. Doprovodný program měla na starosti Nadace na ochranu zvířat. Tímto nadaci děkujeme za pozvání a za možnost přiblížit veřejnosti naši práci spojenou s ukázkou vodicího a asistenčního psa. Děkujeme také všem, kteří naši činnost finančně podpořili prostřednictvím kasičky veřené sbírky. Fotografie z této akce najdete na našem facebookovem profilu zde

 

Ukázky na základní škole prof. V. Vejdovského listopad 2014
Ke konci roku jsme navštívili základní školu profesora V. Vejdovského pro zrakově postižené v Olomouci. Děti i paní učitelky se dozvěděli, jak budoucí psí pomocníci pomáhají handicapovaným lidem. Měli možnost vidět také praktické ukázky, o které se zaloužil vodicí pes Olí, asistenční pes Zip a pejsek v předvýchově Ambi.

Den na ochranu zvířat září 2014
V sobotu 20. září 2014 jste mohli vidět o. s. Pes Pro Tebe na Světovém dni zvířat v Praze v parku na Pankráci. Ukázali jsme zde práci asistenčního psa Tobiho a vodicího psa Olího. V rámci socializace štěňat jste mohli potkat naše předvychovatele se svými psími svěřenci. Děkujeme Nadace na ochranu zvířat za pozvání!
Soustředění Kralupy
červen 2014

I letos jsme pořádali pro naše klienty a předvychovatele týdenní pobyt v Kralupech nad Vltavou. foto zde

 

Ukázky vodicích psů pro společnost T-Mobile - duben 2014
V dubnu jsme měli možnost předvést ukázky vodících psů pro společnost T-Mobile. Na fotkách v tomto albu můžete vidět klientku Silvu s border kolií Blackem, ředitelku společnosti Pes Pro Tebe Jitku se svou fenkou Cami. Taktéž jsme předvedli budoucího vodicího psa Olího. foto zde

 

FOR PETS  - duben 2014

Na veletrhu jsme s našimi dobrovolníky působili po celé 4 dny výstavy. Všem zúčastněným děkujeme za morální i materiální podporu a těšíme se na příští rok! :-) foto zde

 

Den s oobčanským sdružením Pes Pro Tebe - 2. září 2013
V září proběhl v Praze den s organizací Pes Pro Tebe. Návštěvníci mohli vidět ukázku vodicích či asistenčních psů. foto zde

Soustředění Kralupy - červen 2013
V červnu 2013 naše organizace uspořádala pro naše klienty a předvychovatele týdenní soustředění v Kralupech nad Vltavou.  foto zde
Kralupská televize o nás natočila reportáž, kterou můžete vidět zde

 

Soustředění Kralupy 2012.

I letos jsme se účastnili soustředění v Kralupech nad Vltavou. foto zde
Článek o naší organizaci si přečtete na následujícím odkazu: Týden mezi vodicími psy

 

Den otevřených dveří  Tyflocentrum 9.11.2011 Šumperk

Den otevřených dveří Základní škola a Mateřská škola pro zrakově postižené, Plzeň

OSTRAVA HANDYCAP 5. - 6. října 2011

Festival Jičín - město pohádky ukázky 7.9.2011. Další informace na webu http://www.pohadka.cz/

Ukázky práce vodicích psů Senior - Handicap - 16. června 2011, Lysá nad Labem

Soustředění Kralupy 2011, fotky zde https://picasaweb.google.com/101726822603887153926/SoustredeniPESPROTEBEKralupy2011

Bambiriáda Praha - ukázky práce vodicích psů, 26. - 27.5.2011

Výstava NON HANDYCAP 19. - 21. 4. 2011, výstaviště Holešovice

Soustředění Kralupy 2011, fotky zde Soustředění a soutěž vodících psů červen Kralupy 2010

Bambiriáda 20. - 21. květen 2010

Výstava NonHandycap 2010 Praha

Soustředění Zábřeh 2009 , fotky zde Soustředění s soutěž držitelů Zábřeh 2009

Bambiriáda Praha 2009 s nadací Leontínka

Výstava NonHandycap 2009 Praha

Výstava Mezi Námi Olomouc 2009

Soustředění Zábřeh 2008 fotky zde Soustředění s soutěž držitelů Zábřeh 2008

BAMBIRIÁDA Praha 2008 s nadací Leontínka  foto video

Výstava a ukázky VivatVita 2008 Olomouc

Soustředění Zábřeh 2007 foto zde Soustředění s soutěž držitelů Zábřeh 2007

Výstava a ukázky HOSPIMEDICA 2006   Brno

Soustředění a soutěž držitelů vodících psů Mimoň 2006

VivatVita Dny zdravotně postižených Olomouc 2006

NonHanycap 2006

VivatVita Olomouc 2005

Rehaprotex 2004