Akce, ukázky

UKÁZKY PRO ČZA V HUMPOLCI říjen 2018

Ve středu 24.10. 2018 jsme si udělali velmi příjemnou zastávku na ČZA v Humpolci, kde jsme mladým kynologům prezentovali práci vodicích a asistenčních psů. Ve dvou blocích jsme se podělili s našimi zkušenostmi se studenty všech čtyř ročníků a byli jsme velmi mile překvapeni vstřícností mladého publika i množstvím dotazů. Prezentace byla doplněna praktickou ukázkou práce vodicího psa prostřednictvím Jitky a její vodicí fenky Kami. Věříme, že se přednáška líbila a budeme moc rádi, když započatá spolupráce vydrží i v následujících letech. Fotky z akce zde.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2018 červen 2018

Pro soustředění jsme opět využili sportovní areál Na Šancích v pražské Hostivaři. Klientům jsme kromě intenzivního cvičení formou individuálních i skupinových lekcí letos připravili také další program, který sestával z tvoření s keramickou dílnou Modrý slon a z ukázek sov organizací Penthea. U táboráku jsme měli již druhým rokem možnost ochutnat výborné pivo z Únětického pivovaru a všichni účastníci Soutěže ve výkonu vodicích a asistenčních psů dostali krásné ceny od sponzorů Fitmin, Beaphar, Platinum, K9, Mars Czech Republic, Tork a Vétoquinol. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška částkou 40.000 Kč a za finanční podpory městské části Praha 7 a Praha 15. Všem sponzorům moc děkujeme!

 

VELETRH FOR PETS duben 2018

Jako několik předchozích let i v roce 2018 jsme se zúčastnili doprovodného programu na Veletrhu chovatelských potřeb ForPets v pražských Letňanech. V několika vstupech jsme předvedli práci asistenčních a vodicích psů pro širokou veřejnost. Všechny čtyři dny veletrhu jsme pak byli k dispozici v našem zeleném stánku.

 

UKÁZKY V ZŠ MĚLNÍK únor 2018

Prezentaci naší práce jsme v roce 2018 započali ukázkami pro žáky Základní školy v Mělníce. Naši pejskové předvedli své asistenční dovednosti, na závěr se nechali od dětí pomazlit a naše kolegyně po celou dobu zodpovídaly zvídavé dotazy.

 

 

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE leden 2018

I když je venku zima a prší nezahálíme. Rok 2018 jsme začali hned začátku velmi pracovně a tak jsme po srazu předvychovatelů uspořádali třetí teambuilding  pro trenéry PPT. Cvičení proběhlo zejména v interiéru a tak byl prostor pro detailní řešení jednotlivých cviků.

 

 

 

 

 

 

CESTA KOLEM SVĚTA GYMNÁZIUM BRANDÝS NAD LABEM listopad 2017

Na konci listopadu jsme s asistenční fenkou Amy a pejskem ve výcviku Alexem jeli ukázat jak pejskové pomáhají do Gymnázia v Brandýse nad Labem. Naše stanoviště bylo součástí "Cesty kolem světa", kterou absolvovaly děti předškolního věku, plnily zde různé úkoly a dozvídaly se nové informace. Naši psi ukázali podávání předmětů z různého materiálu, předávání předmětů a další prvky poslušnosti. Trenérky zase přednesly informace týkající se celého výcviku a financování vodicích a asistenčních psů.

 

 

 

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE říjen 2017

V roce 2017 se nám úspěšně podařilo zavést pravidelné setkání trenérů. Naše trenérky se podruhé sešly v řijnu a využily posledních slunečných dnů pro venkovní trénink speciálních cviků.

 

 

 

 

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2017

V roce 2017 jsme rozdělili soustředění na letní a podzimní část. Již potřetí jsme pozvali naše klienty, jejich doprovody a předvychovatele do sportovně rekreačního areálu Na Šancích u Hostivařské přehrady v Praze. Kromě individuálních tréninků klientů s našimi trenérkami byl přpraven také bohatý doprovodný program - bylo možno vyzkoušet si různé kynologické sporty (agility, obedience, dog dancing, canicross), posezení u táboráku a možnost vyzkoušet si zvukovou střelbu zapůjčenou od organizace SPEKTRA. V rámci soustředění neproběhla tradiční soutěž ve výkonu vodicích a asistenčních psů, ale soutěžní duch byl zachován díky závěrečné soutěži právě ve zvukové střelbě.

 

CECH MOBILITY v PVA EXPO PRAHA červen 2017

V roce 2017 byla naše organizace poprvé pozvána na dny mobility, kde jsme prezentovali naši práci pro zaměstnance úřadu práce, který vydavá rozhodnutí pro financování výcviku vodicích psů.

 

 

 

 

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST RANÉ PÉČE EDA červen 2017

V červnu jsme naše psy ve výcviku dovezli také za dětmi a rodiči navštěvujícími centrum rané péče EDA. Kromě ukázky práce asistenčního a vodicího psa se mohli návštěvníci dostosti s našimi pejsky pomazlit vyzkoušet si simulace zrakových vad a popovídat si s našimi trenérkami o předvýchově a speciálním výcviku.

 

 

 

DEN S ČD v ZOO PRAHA červen 2017

V červnu se mohli návštěvníci ZOO Praha přijít podívat nejen na všechna exotická zvířátka, která v ZOO mají, ale proběhl zde také den s Českými drahami pro děti, kde bylo k vidění divadelní a hudební představení, soutěže, koupání v bazénů a také možnost vyzkoušet si chůzi s bílou holí a simulačními brýlemi v naší ukázkové dráze. Pro ty nejmenší byli k dispozici na mazlení naši pejsci, rodiče zase využili možnost získat informace o výcviku vodicích a asistenčních psů od našich trenérů.

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE květen 2017

Vždy přinášíme report o tom, kde všude byla naše práce k vidění, jak nai trenéři pomáhají dobrovolníkům se štěňaty, ale aby tohle všechno mohlo fungovat je potřeba, aby se i naši trenéři neustále vzdělávali a zlepšovali své dovednosti. K tomuto účelu proběhlo na konci května setkání trenérek Pes pro tebe, kde jsme ladili metodiku výcviku vodicích psů, metodiku pro předvychovatele a došlo také na praktický nácvik jednotlivých cviků.

 

 

 

 

 

FOR PETS 2017 duben 2017

I v roce 2017 jsme jako organizace dostali možnost prezentovat naši práci v rámci doprovodného programu čtyřdeního veletrhu chovatelských potřeb For Pets v pražských Letňanech. Akci jsme využili zároveň jako sraz předvychovatelů štěňat, takže se zde v průběhu akce vystřídal celý tým pes pro tebe, diváci mohli vidět práci vodicího psa, asistenčního psa i nácvik poslušnosti štěňátek v předvýchově.

 

MODRÝ DEN V ZŠ ROZTOKY duben 2017

V rámci mezinárodního dne autismu jsme se dnes zúčastnili akce pořádané Základní školou v Roztokách. Modrý den – den porozumění autismu. Akce se zúčastnili žáci prvního stupně školy v doprovodu učitelů a asistentů pedagoga. Svoji práci zde prezentovala zakladatelka a cvičitelka Jitka Krejcárková se svým svěřencem Ashlym, který je nyní ve výcviku jako vodicí pes a Tadeáš Tobiška v doprovodu maminky a asistenční fenky královského pudla Amy. Jitka Krejcárková s Ashlym ukázali práci a orientaci v prostoru školy na uměle vytvořené překážkové dráze, vyhledání schodiště, dveří, místa k sezení na lavičce mezi dětmi, ukázali i poslušnost a podání slepecké hole, vodítka a spoustu dalšího – Ashly bude své nové paničce předán na konci dubna a už nyní je úžasným pomocníkem a parťákem skvěle připraveným pro svoji budoucí paničku. Tadeáš je žákem 1. třídy Základní školy v Roztokách. Svým spolužákům ukázal s Amy poslušnost, přivolání, odložení, podání spadlých předmětů, přivezení vozíku, donesení předmětu od jiné osoby, rozlišení podávaných předmětů, pomoc při svlékání a mnoho dalšího. Došlo i na dotazy, kterých byla spousta a děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí o práci, výcviku i předvýchově budoucích asistenčních, vodicích i detekčních psů.

 

KAPRAŘENÍ NA NOVÝCH MLÝNECH říjen 2016

V rámci spolupráce s krmivářskou značkou Fitmin jsme byli pozváni i na další úžanou akci Jakuba Vágnera. Závody v chytání kaprů se konaly první říjnový víkend 1. a 2. října. Naši organizaci jsme prezentovali ve skromném počtu lidí i psů a i přes nepřízeň počasí jsme si celou akci užili naplno. V rámci doprovodného programu byli kromě našich svěřenců k vidění také koně, ukázky pasení, dogfrisbee, mushing a práce Záchranné kynologické brigády. Celou akci završila velmi zajímavá a poučná přednáška Kuby Vágnera, který se se všemi účastníky i diváky podělil o své bohaté životní zkušenosti ze světa rybaření.

 

FESTIVAL ZVÍŘAT 2016 říjen 2016

Velké díky patří Nadaci na ochranu zvířat, která na nás opět myslela a zařadila nás do doprovodného programu v rámci festivalu zvířat. Tato tradiční událost v novém kabátě se premiérově odehrávala v prostorách Křižíkova pavilonu výstaviště v Holešovicích. Celý víkend jsme si moc užili. V rámci programu jsme opět mohli ukázat dovednosti našich psích parťáků a zároveň využít velkou návštěvnost k tréninku našich štěňat.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ PRAHA 2016

Od 26.6. do 2.7. 2016 proběhlo u pražské vodní nádrže Hostivař další, velmi povedené, soustředění držitelů vodicích a asistenčních psů a předvychovatelů štěňat. V rámci soustředění, na kterém nám k velké radosti všech, velmi přálo počasí, proběhl také závod ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Závodl proběhl 1. července na Veronském náměstí a jeho podoba byla letos plná novinek. Všichni klienti s vodicími psy absolvovali závod s klapkami, čímž byla zaručena objektivita absolvování trasy a mohla být opravdu důkladně prověřena práce jednotlivých psů i týmová práce psa a páníčka. Druhou novinkou byl pohyb na trase podle itineráře. Do závodu byli zapojeni i naši dobrovolníci, kteří klientům itinerář četli a dělali také bezpčnostní dohled nad závodící dvojicí. Závěr soustředění byl také ozvláštněn natáčením propagačního spotu, který zajistil náš sponzor a dodavatel krmiva pro všechny naše psy - firma Dibaq, značka Fitmin. Všem moc děkujeme za vytvoření úžasné atmosféry a těšíme se na příští rok.

Účastníci soustředění 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JEZERO KATLOV květen 2016

Ve dnech 28. a 29. května 2016 jsme se zúčastnili doprovodného programu na akci u jezera Katlov. Tato zajímavá akce vznikla pod záštitou věhlasného rybáře Jakuba Vágnera. Kromě ukázek práce vodicích a asistenčních psů byly pod záštitou našeho sponzora - výrobce granulí Fitmin - k vidění také ukázky dogfrisbee, mushingu, jízda na koni a zásah policejních psovodů PČR

 

RUN FOR HELP PODĚBRADY květen 2016

Další akcí v našem jarním repertoáru byl druhý ročník Run for Help Poděbrady. Výtěžek z této sportovní akce organizátoři darují na jednu dobrou věc a naší organizaci bylo velikou ctí, že letos se tým z Run for Help rozhodl podpořit právě nás, konkrétně finančně přispět na výcvik asistenční fenky Amy pro Tadeáška Tobišku. Všem z vás, kteří chcete pomáhat a zároveň jste udělali i něco pro své zdraví, moc děkujeme za účast v závodu a prožití krásné květnové soboty v Poděbradech. Velké díky patří organizátorům i všem dalším účastníkům doprovodného programu a především všem sportovcům, kteří pro Tádu vyběhali krásných 84 000Kč.


FOR PETS 2016 duben 2016

Jako již tradičně jsme se i v roce 2016 zúčastnili chovatelské akce v pražských letňanech. Náš zelený stánek byl součástí doprovodného programu od 7. do 10. dubna. V těchto dnech se na výcstavišti prostřídal celý tým PES PRO TEBE. Ukázky práce vodicích a asistenčních psů obsáhly trenérky Jitka s vodicí fenkou Kaminou a Míša s borderáčkem Tobim. V rámci ukázek předvedli své dovednosti i předvychovatelé. Jsme rádi za pozvání a možnost prezentovat naši organizaci na akci těchto rozměrů a už se velmi těšíme na příští ročník.

 

Oslava světového Dne svířat říjen 2015

V sobotu 3. října 2015 proběhla v centrálním parku na Pankráci Oslava Světového dne zvířat 2015 pořádaná Nadací na ochranu zvířat. Náš spolek PES PRO TEBE se podílel na programu této akce. K vidění byly ukázky práce vodicích a asistenčních psů pod vedením našich zkušených cvičitelů. Získané dovednosti předvedla také štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Děkujeme za pozvání!

 

PesFest 2015 září 2015

V neděli 13. září 2015 se naše občanské sdružení PES PRO TEBE podílelo na programu v rámci akce PesFest 2015 pořádanou městskou částí Praha 4. V centrálním parku Pankrác jste mohli hned 2x slyšet povídání o naší práci spojené s ukázkami vodicího psa v podání fenky borderkolie Ixi. Získané dovednosti také předvedla štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Celou akci moderoval Honza Musil. Děkujeme za pozvání.SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2015
Od 28.6. do 5.7.2015 se naši cvičitelé, klienti a předvychovatelé společně se svými čtyřnohými miláčky účastnili tradičního letního soustředění. Letos jsme ho uspořádali ve sportovním areálu Na Šancích na Praze 10. Kromě procvičování dovedností vodicích a asistenčních psů bylo na programu soustředění také koupání v hostivařské přehradě nebo jednodenní trénink agility a cannicrossu. Nechyběl ani táborák a opékaní špekáčků. Všichni odjížděli spokojení a plni nových zážitků.
Děkujeme následujícím sponzorům, kteří nám poskytli materiální či finanční dary: Dobrý skutek, Husse, Hill's, Alavis, Chemek laboratoře spol. s. r. o., ZERO DC, Torf Ziegler s. r. o., MČ Praha 15. Děkujeme.