Akce, ukázky

MODRÝ DEN V ZŠ ROZTOKY duben 2017

V rámci mezinárodního dne autismu jsme se dnes zúčastnili akce pořádané Základní školou v Roztokách. Modrý den – den porozumění autismu. Akce se zúčastnili žáci prvního stupně školy v doprovodu učitelů a asistentů pedagoga. Svoji práci zde prezentovala zakladatelka a cvičitelka Jitka Krejcárková se svým svěřencem Ashlym, který je nyní ve výcviku jako vodicí pes a Tadeáš Tobiška v doprovodu maminky a asistenční fenky královského pudla Amy. Jitka Krejcárková s Ashlym ukázali práci a orientaci v prostoru školy na uměle vytvořené překážkové dráze, vyhledání schodiště, dveří, místa k sezení na lavičce mezi dětmi, ukázali i poslušnost a podání slepecké hole, vodítka a spoustu dalšího – Ashly bude své nové paničce předán na konci dubna a už nyní je úžasným pomocníkem a parťákem skvěle připraveným pro svoji budoucí paničku. Tadeáš je žákem 1. třídy Základní školy v Roztokách. Svým spolužákům ukázal s Amy poslušnost, přivolání, odložení, podání spadlých předmětů, přivezení vozíku, donesení předmětu od jiné osoby, rozlišení podávaných předmětů, pomoc při svlékání a mnoho dalšího. Došlo i na dotazy, kterých byla spousta a děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí o práci, výcviku i předvýchově budoucích asistenčních, vodicích i detekčních psů. 

 

KAPRAŘENÍ NA NOVÝCH MLÝNECH říjen 2016


V rámci spolupráce s krmivářskou značkou Fitmin jsme byli pozváni i na další úžanou akci Jakuba Vágnera. Závody v chytání kaprů se konaly první říjnový víkend 1. a 2. října. Naši organizaci jsme prezentovali ve skromném počtu lidí i psů a i přes nepřízeň počasí jsme si celou akci užili naplno. V rámci doprovodného programu byli kromě našich svěřenců k vidění také koně, ukázky pasení, dogfrisbee, mushing a práce Záchranné kynologické brigády. Celou akci završila velmi zajímavá a poučná přednáška Kuby Vágnera, který se se všemi účastníky i diváky podělil o své bohaté životní zkušenosti ze světa rybaření.

 

FESTIVAL ZVÍŘAT 2016 říjen 2016

Velké díky patří Nadaci na ochranu zvířat, která na nás opět myslela a zařadila nás do doprovodného programu v rámci festivalu zvířat. Tato tradiční událost v novém kabátě se premiérově odehrávala v prostorách Křižíkova pavilonu výstaviště v Holešovicích. Celý víkend jsme si moc užili. V rámci programu jsme opět mohli ukázat dovednosti našich psích parťáků a zároveň využít velkou návštěvnost k tréninku našich štěňat.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ PRAHA 2016

Od 26.6. do 2.7. 2016 proběhlo u pražské vodní nádrže Hostivař další, velmi povedené, soustředění držitelů vodicích a asistenčních psů a předvychovatelů štěňat. V rámci soustředění, na kterém nám k velké radosti všech, velmi přálo počasí, proběhl také závod ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Závodl proběhl 1. července na Veronském náměstí a jeho podoba byla letos plná novinek. Všichni klienti s vodicími psy absolvovali závod s klapkami, čímž byla zaručena objektivita absolvování trasy a mohla být opravdu důkladně prověřena práce jednotlivých psů i týmová práce psa a páníčka. Druhou novinkou byl pohyb na trase podle itineráře. Do závodu byli zapojeni i naši dobrovolníci, kteří klientům itinerář četli a dělali také bezpčnostní dohled nad závodící dvojicí. Závěr soustředění byl také ozvláštněn natáčením propagačního spotu, který zajistil náš sponzor a dodavatel krmiva pro všechny naše psy - firma Dibaq, značka Fitmin. Všem moc děkujeme za vytvoření úžasné atmosféry a těšíme se na příští rok.

Účastníci soustředění 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JEZERO KATLOV 2016 květen 2016

Ve dnech 28. a 29. května 2016 jsme se zúčastnili doprovodného programu na akci u jezera Katlov. Tato zajímavá akce vznikla pod záštitou věhlasného rybáře Jakuba Vágnera. Kromě ukázek práce vodicích a asistenčních psů byly pod záštitou našeho sponzora - výrobce granulí Fitmin - k vidění také ukázky dogfrisbee, mushingu, jízda na koni a zásah policejních psovodů PČR


RUN FOR HELP PODĚBRADY 2016 květen 2016

Předávání šeku Další akcí v našem jarním repertoáru byl druhý ročník Run for Help Poděbrady. Výtěžek z této sportovní akce organizátoři darují na jednu dobrou věc a naší organizaci bylo velikou ctí, že letos se tým z Run for Help rozhodl podpořit právě nás, konkrétně finančně přispět na výcvik asistenční fenky Amy pro Tadeáška Tobišku. Všem z vás, kteří chcete pomáhat a zároveň jste udělali i něco pro své zdraví, moc děkujeme za účast v závodu a prožití krásné květnové soboty v Poděbradech. Velké díky patří organizátorům i všem dalším účastníkům doprovodného programu a především všem sportovcům, kteří pro Tádu vyběhali krásných 84 000Kč.


 

FOR PETS 2016 duben 2016

Jako již tradičně jsme se i v roce 2016 zúčastnili chovatelské akce v pražských letňanech. Náš zelený stánek byl součástí doprovodného programu od 7. do 10. dubna. V těchto dnech se na výcstavišti prostřídal celý tým PES PRO TEBE. Ukázky práce vodicích a asistenčních psů obsáhly trenérky Jitka s vodicí fenkou Kaminou a Míša s borderáčkem Tobim. V rámci ukázek předvedli své dovednosti i předvychovatelé. Jsme rádi za pozvání a možnost prezentovat naši organizaci na akci těchto rozměrů a už se velmi těšíme na příští ročník.

 

Oslava světového Dne svířat říjen 2015

V sobotu 3. října 2015 proběhla v centrálním parku na Pankráci Oslava Světového dne zvířat 2015 pořádaná Nadací na ochranu zvířat. Náš spolek PES PRO TEBE se podílel na programu této akce. K vidění byly ukázky práce vodicích a asistenčních psů pod vedením našich zkušených cvičitelů. Získané dovednosti předvedla také štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Děkujeme za pozvání!

 

PesFest 2015 září 2015

V neděli 13. září 2015 se naše občanské sdružení PES PRO TEBE podílelo na programu v rámci akce PesFest 2015 pořádanou městskou částí Praha 4. V centrálním parku Pankrác jste mohli hned 2x slyšet povídání o naší práci spojené s ukázkami vodicího psa v podání fenky borderkolie Ixi. Získané dovednosti také předvedla štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Celou akci moderoval Honza Musil. Děkujeme za pozvání.SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2015
Od 28.6. do 5.7.2015 se naši cvičitelé, klienti a předvychovatelé společně se svými čtyřnohými miláčky účastnili tradičního letního soustředění. Letos jsme ho uspořádali ve sportovním areálu Na Šancích na Praze 10. Kromě procvičování dovedností vodicích a asistenčních psů bylo na programu soustředění také koupání v hostivařské přehradě nebo jednodenní trénink agility a cannicrossu. Nechyběl ani táborák a opékaní špekáčků. Všichni odjížděli spokojení a plni nových zážitků.
Děkujeme následujícím sponzorům, kteří nám poskytli materiální či finanční dary: Dobrý skutek, Husse, Hill's, Alavis, Chemek laboratoře spol. s. r. o., ZERO DC, Torf Ziegler s. r. o., MČ Praha 15. Děkujeme.


DEN ČTYŘNOHÝCH POMOCNÍKŮ
červen 2015
V pondělí 29. června 2015 proběhl na Veronském náměstí na Praze 15 Den čtyřnohých pomocníků. Akce probíhala pod záštitou místostarostky Prahy 15. V rámci tohoto dne probíhala Soutěž držitelů vodicích psů. Na 3. místě se umístila Denisa Zábranská s vodicím psem Natíkem, na 2. místě se umístila Silva Senciová se psem Blackem a na 1. místě se umístil Marek Duda s vodicí fenkou Chelsea. Gratulujeme.
Po celou dobu akce probíhaly také ukázky pro veřejnost, kdy byly k vidění ukázky vodicího psa plemene belgický ovčak - Kami nebo ukázky předvychovatelů se svými štěňaty připravující se na kariéru vodícího či asistenčního psa.
Fotografie naleznete zde

ZAHRADNÍ SLAVNOST DĚTSKÉHO CENTRA PAPRSEK červen 2015
V červnu jsme byli pozváni z. s. Sense of Touch na zahradní slavnost dětského centra Paprsek. O ukázky práce vodicích psů se zde postarala fenka belgického ovčáka Kami se svou cvičitelkou a majitelkou Jitkou. Z řad předvychovatelů se předvedla předvychovatelka Míša s fenkou curly coated retrívra - Anie. Doufáme, že se ukázky líbily. Děkujeme za pozvání!

 

HUDBA, KTERÁ POMÁHÁ květen 2015
V květnu 2015 uspořádalo Gymnázium Nad Alejí benefiční koncert mladých hudebníků. Za naše občanské sdružení se na mladé talenty přišla podívat předvychovatelka Zuzana s borderkolií Galánem. Děkujeme za pozvání

FOR PETS 2015
duben 2015

9. - 12. dubna 2015 jsme měli možnost účastnit se veletrhu FOR PETS 2015 na výstavišti v Letňanech. Doprovodný program měla na starosti Nadace na ochranu zvířat. Tímto nadaci děkujeme za pozvání a za možnost přiblížit veřejnosti naši práci spojenou s ukázkou vodicího a asistenčního psa. Děkujeme také všem, kteří naši činnost finančně podpořili prostřednictvím kasičky veřené sbírky. Fotografie z této akce najdete na našem facebookovem profilu zde

 

Ukázky na základní škole prof. V. Vejdovského listopad 2014
Ke konci roku jsme navštívili základní školu profesora V. Vejdovského pro zrakově postižené v Olomouci. Děti i paní učitelky se dozvěděli, jak budoucí psí pomocníci pomáhají handicapovaným lidem. Měli možnost vidět také praktické ukázky, o které se zaloužil vodicí pes Olí, asistenční pes Zip a pejsek v předvýchově Ambi.

Den na ochranu zvířat září 2014
V sobotu 20. září 2014 jste mohli vidět o. s. Pes Pro Tebe na Světovém dni zvířat v Praze v parku na Pankráci. Ukázali jsme zde práci asistenčního psa Tobiho a vodicího psa Olího. V rámci socializace štěňat jste mohli potkat naše předvychovatele se svými psími svěřenci. Děkujeme Nadace na ochranu zvířat za pozvání!
Soustředění Kralupy
červen 2014

I letos jsme pořádali pro naše klienty a předvychovatele týdenní pobyt v Kralupech nad Vltavou. foto zde

 

Ukázky vodicích psů pro společnost T-Mobile - duben 2014
V dubnu jsme měli možnost předvést ukázky vodících psů pro společnost T-Mobile. Na fotkách v tomto albu můžete vidět klientku Silvu s border kolií Blackem, ředitelku společnosti Pes Pro Tebe Jitku se svou fenkou Cami. Taktéž jsme předvedli budoucího vodicího psa Olího. foto zde

 

FOR PETS  - duben 2014

Na veletrhu jsme s našimi dobrovolníky působili po celé 4 dny výstavy. Všem zúčastněným děkujeme za morální i materiální podporu a těšíme se na příští rok! :-) foto zde

 

Den s oobčanským sdružením Pes Pro Tebe - 2. září 2013
V září proběhl v Praze den s organizací Pes Pro Tebe. Návštěvníci mohli vidět ukázku vodicích či asistenčních psů. foto zde

Soustředění Kralupy - červen 2013
V červnu 2013 naše organizace uspořádala pro naše klienty a předvychovatele týdenní soustředění v Kralupech nad Vltavou.  foto zde
Kralupská televize o nás natočila reportáž, kterou můžete vidět zde

 

Soustředění Kralupy 2012.

I letos jsme se účastnili soustředění v Kralupech nad Vltavou. foto zde
Článek o naší organizaci si přečtete na následujícím odkazu: Týden mezi vodicími psy

 

Den otevřených dveří  Tyflocentrum 9.11.2011 Šumperk

Den otevřených dveří Základní škola a Mateřská škola pro zrakově postižené, Plzeň

OSTRAVA HANDYCAP 5. - 6. října 2011

Festival Jičín - město pohádky ukázky 7.9.2011. Další informace na webu http://www.pohadka.cz/

Ukázky práce vodicích psů Senior - Handicap - 16. června 2011, Lysá nad Labem

Soustředění Kralupy 2011, fotky zde https://picasaweb.google.com/101726822603887153926/SoustredeniPESPROTEBEKralupy2011

Bambiriáda Praha - ukázky práce vodicích psů, 26. - 27.5.2011

Výstava NON HANDYCAP 19. - 21. 4. 2011, výstaviště Holešovice

Soustředění Kralupy 2011, fotky zde Soustředění a soutěž vodících psů červen Kralupy 2010

Bambiriáda 20. - 21. květen 2010

Výstava NonHandycap 2010 Praha

Soustředění Zábřeh 2009 , fotky zde Soustředění s soutěž držitelů Zábřeh 2009

Bambiriáda Praha 2009 s nadací Leontínka

Výstava NonHandycap 2009 Praha

Výstava Mezi Námi Olomouc 2009

Soustředění Zábřeh 2008 fotky zde Soustředění s soutěž držitelů Zábřeh 2008

BAMBIRIÁDA Praha 2008 s nadací Leontínka  foto video

Výstava a ukázky VivatVita 2008 Olomouc

Soustředění Zábřeh 2007 foto zde Soustředění s soutěž držitelů Zábřeh 2007

Výstava a ukázky HOSPIMEDICA 2006   Brno

Soustředění a soutěž držitelů vodících psů Mimoň 2006

VivatVita Dny zdravotně postižených Olomouc 2006

NonHanycap 2006

VivatVita Olomouc 2005

Rehaprotex 2004