Počítadlo návštěv

 

 

pocitadlo

 


 

Pomáhejte s námi

 

 

 


 

 

 

 

 


 

Partner ve výživě našich psů

 

 


Akce, ukázky

REKONDIČNÍ POBYT PRO DRŽITELE VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ (červenec 2023)

I v roce 2023 jsme měli možnost sejít se s majiteli vodicích a asistenčních psů, jejich čtyřnohými pomocníky i našimi dobrovolníky-předvychovateli štěňat a s jejich psími svěřenci v rámci týdenního rekondičního pobytu, který se již podruhé uskutečnil v Pardubicích. Ověřená lokalita poskytla dostatek prostoru pro individuální tréninky ve městě, skupinové tréninky v blízkosti hotelu i další volnočasové odpolední aktivity. Akce se těší velké oblibě, což dokazuje nejen to, že se za námi klienti rádi vracejí, ale také účast nových majitelů pomáhajících psů. Každoročně je čím dál obtížnější najít vhodnou lokalitu a dostatek finančních prostředků, aby mohl pobyt proběhnout. Velmi si proto vážíme odvahy a vstřícnosti majitele a personálu Hotelu Signal, který nám znovu poskytli bezvadné bezbariérové zázemí a servis. Pobyt opět proběhl za finanční podpory projektu Nadace Českého rozhlasu skrze sbírku Světluška a Fond Kaufland, Nadaci ČEZ skrze projekt EPP - Pomáhej pohybem, Městské části Praha 7 a NF Tesco prostřednictvím projektu Vy rozhodujete, my pomáháme. O výživu našich psů a dostatek pamlsků se, nejen v rámci pobytu, starala česká značka Fitmin. Jsme velmi rádi, že si z pobytu kromě nových zkušeností a dojmů mohli majitelé (a zejména jejich čtyřnozí pomocníci) přivézt kromě pamlsků značky Fitmin také masové pamlsky Woolfsnacks a výborné čokoládové pralinky Leonidas. Ještě jednoou děkujeme všem podporovatelům a pomocníkům, bez kterých bychom pobyt nemohli uskutečnít! Děkujeme a už nyní se těšíme na rekondiční pobyt v roce 2024!

 

OSLAVA 25 LET ZNAČKY FITMIN (červen 2023)

V Helvíkovicích bylo v červnu veselo, protože se slavilo již čtvrtstoletí od založení značky Fitmin. Protože toto kvalitní české krmivo plní bříška i našim štěňátkům v předvýchově, pejskům ve výcviku i již předaným psům a naše paní ředitelka Jitka Krejcárková je ambasadorem značky, nesměla se svým vodicím psem na oslavě chybět. Všem přítomným ukázala práci vodicího psa a přivezli jsme s sebou také simulační dráhu a brýle, díky kterým si mohli zájemci vyzkoušet, jaké je to pohybovat se ze zrakovým postižením.

 

RODINNÝ DEN PRAHY 7 (červen 2023)

I v červnu 2023 hostilo pražské Výstaviště Holešovice příjemnou komunitní akci Rodinný den Prahy 7. Protože je MČ Praha 7 našim sídlem a každoročním podporovatelem, nesměli jsme na akci chybět. U stánku si mohli zájemci vyzkoušet chůzi s klapkami a bílou holí nebo pomazlit přítomná štěňátka v předvýchově.

 

DĚTSKÝ DEN V THOMAYEROVĚ NEMOCNICI (květen 2023)


 

UNITED ISLANDS OF PRAGUE - POMOZTE DĚTEM SLAVÍ 25 LET (květen 2023)


 

REKONDIČNÍ POBYT PRO DRŽITELE VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ (červenec 2022)

Opět po roce jsme měli možnost sejít se s majiteli vodicích a asistenčních psů, jejich čtyřnohými pomocníky i našimi dobrovolníky-předvychovateli štěňat a s jejich psími svěřenci v rámci týdenního rekondičního pobytu, který byl letos premiérově v Pardubicích. Pro většinu z nás nová a neznáímá lokalita se nám velmi líbila, protože poskytla dostatek prostoru pro individuální tréninky ve městě, skupinové tréninky v blízkosti hotelu i další volnočasové odpolední aktivity. Akce se těší velké oblibě, což dokazuje nejen to, že se za námi klienti rádi vracejí, ale také účast nových majitelů pomáhajících psů. Každoročně je čím dál obtížnější najít vhodnou lokalitu a dostatek finančních prostředků, aby mohl pobyt proběhnout. Velmi si proto vážíme odvahy a vstřícnosti majitele a personálu Hotelu Signal, kteří nám poskytli bezvadné bezbariérové zázemí a servis. Pobyt opět proběhl za finanční podpory projektu Nadace Českého rozhlasu skrze sbírku Světluška a Fond Kaufland, Nadaci ČEZ skrze projekt EPP - Pomáhej pohybem a Městské části Praha 7. O výživu našich psů a dostatek pamlsků se, nejen v rámci pobytu, starala česká značka Fitmin. Jsme velmi rádi, že si z pobytu kromě nových zkušeností a dojmů mohli majitelé (a zejména jejich čtyřnozí pomocníci) přivézt kromě pamlsků značky Fitmin také masové pamlsky Woolfsnacks, výborné čokoládové pralinky Leonidas a nové pamlskovníky od Zero DC, které jsou nepostradatelným pomocníku při každodenním tréninku a práci se psem. Ještě jednoou děkujeme všem podporovatelům a pomocníkům, bez kterých bychom pobyt nemohli uskutečnít! Děkujeme a už nyní se těšíme na rekondiční pobyt v roce 2023!

 

RODINNÝ DEN PRAHY 7 (červen 2022)


RODINNÝ DEN U JEZERA KATLOV (květen 2022)

Po dlouhé covidové odmlce náš tým opět vyrazil do terénu a naší první zastávkou byl Rodinný den u jezera Katlov. Tato akce pod záštitou Jakuba Vágnera je kromě atrakcemi nabítého odpoledne také rybářským svátkem a Fitmin, jako hlavní partner nemohl chybět. A kde je Fitmin, tam je i Pes pro tebe a společně strávený čas jsme se moc užili. Na akci vyrazila  paní ředitelka Jitka se svým belgickým ovčákem ve výcviku Baileym a koordinátorka dobrovolníků Gabča s labradořím štěňátkem Bonym. Pohodovou atmosféru dotvářela také Fitmin Pestaurace, kam si na dobrou svačinu zašli také naši svěřenci. Zájem o informace i mazlení štěňátka byl mezi dětmi i dospělými velký a my jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit a opět roznáše osvětu o práci pomáhajících psů a jejich každodenním životě s páníčky se zdravotním postižením.


REKONDIČNÍ POBYT DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2021

Po roční pauze jsme se opět mohli sejít s našimi klienty - majitely vodicích a asistenčních psů na týdenním pobytu, kde jsme v krásném prostředí Lovecké Chaty v Horce nad Moravou procvičovali nejen dovednosti čtyřnohých pomocníků, ale také zdokonalovali týmovou práci psů a jejich majitelů a celé akce se účastnili také dobrovolníci se štěňaty v předvýchově. Akci jsme mohli uspořádat za výrazné finanční pomoci Nadačního Fondu Českého Rozhlasu ze sbírky Světluška a Nadačního fondu Kaufland. Do podpory rekondičního pobytu se zapojila také Nadace ČEZ prostřednictvím projektu EPP Pomáhej pohybem. Všichni účastníci si odvezli nejen cenné rady a nové zkušenosti ale také drobnosti pro sebe i své psí parťáky od firem Dibaq a.s. - značka Fitmin, Woolfsnacks Czech republic, Zero DC, Leonidas a Emco. Všem účastníkům, personálu Lovecké chaty, nadacím a podporovatelům moc děkujeme!


VELETRH CHOVATELSKÝCH POTŘEB FOR PETS 2020 září 2020

I přes nepříznivou situaci spojenou s koronavirem, která nás provází již více než půl roku, se i v roce 2020 uskutečníl již tradiční veletrh chovatelských potřeb s bohatým doprovodným programem pořádaným pod hlavičkou Nadace na ochranu zvířat. Jubilejní 10. ročník proběhl netradičně v zářijovém termínu a hostil mnoho zajímavých přednášejících, ukázky práce se zvířaty a také množství vystavovatelů novinkami v oblasti péče, výživy i tréninku zvířat.

 

DOGFEST 2020 srpen 2020

Poslední prázdninový víkend byl zasvěcen psům a jejich páníčkům. V prostorech letňanského letiště se sešli milovníci čtyřnohých kamarádů, aby si vyzkoušeli různé psí sporty a nakoukli do tajů rozdílných kynologických disciplín. Počasí nám moc nepřálo, ale účast byla i tak hojná a mnoho zájemců si přišlo i k nám do stánku pohladit štěňátka v předvýchově a vyzkoušet si chůzi se zatmavenými brýlemi a bílou holí v simulační dráze.

 

ODPOLEDNE S FIRMOU EDWARDS V PARKU LADRONKA září 2019

V září jsme přijali pozvání na workshop zaměstnanců farmaceutické společnosti Edwards. Pro účastníky jsme si připravili průchod dráhou se simulačními brýlemi a bílou holí. Na akci se ukázala také naše štěňátka v předvýchově, která si náležitě užívala péči a hlazení od všech přítomných. Jsme rádi, že jsme mohli ukázat naši práci a přiblížit mnoha lidem život se zrakovým postižením.

 

ODPOLEDNE S FIRMOU EDWARDS V PARKU LADRONKA září 2019

V září jsme přijali pozvání na workshop zaměstnanců farmaceutické společnosti Edwards. Pro účastníky jsme si připravili průchod dráhou se simulačními brýlemi a bílou holí. Na akci se ukázala také naše štěňátka v předvýchově, která si náležitě užívala péči a hlazení od všech přítomných. Jsme rádi, že jsme mohli ukázat naši práci a přiblížit mnoha lidem život se zrakovým postižením.

 

UKÁZKA NA ZAMĚSTNANECKÉM DNU SPOLEČNOSTI HYUNDAI TRANSIS V NOŠOVICÍCH srpen 2019

Společnost Hyundai Transis oslovila náš spolek v rámci finanční podpory výcviku asistenčního-canisterapeutického psa Scoobyho pro Zdeněčka. Akce byla zároveň místem prvního setkání Scoobyho s jeho budoucí rodinou. I přesto, že počasí nám moc nepřálo, jsme si akci moc užili. Trenérka se svým psem Mateem ukázala účastníkům prvky práce asistenčního psa a rodině Zdeněčka byl oficiálně předán šek na částku 50.000 Kč na financování Scoobyho výcviku.

 

UMÍŠTĚNÍ V PROGRAMU GLOBUS - LEPŠÍ SVĚT

Modernizace a renovace zázemí pro výcvik asistenčních psů červenec 2019 - leden 2020

V rámci rozvoje našich služeb jsme se v roce 2019 konečně rozhodli pro modernizaci a renovaci našeho sídla. Finálním impulsem ke změně bylo vyhlášení programu Globus - Lespší svět, do kterého jsme se přihlášili. Náš projekt byl vybrán odbornou porotou a s pomocí hlasů veřejnosti jsme se umístili na třetím místě a získali tak 50.000 Kč na realizaci. Hlavním cílem projektu bylo zpřístupnění sídla všem klientům a pořízení mobilních nájezdových ramp pro vytvoření bezbariérového přístupu. Renovace se dočkal také interiér sídla, byla provedena oprava stěn a výmalba a pokládka nové podlahové krytiny. V rámci projektu jsme také vyměnili stávající nevyhovující nábytek za nový, který plně vyhovuje potřebám nácviku asistenčních dovedností psů. Ze získaných finančních prostředků jsme také zakoupili druhý aktivní invalidní vozík, který využíváme nejen při tréninku asistenčních psů, ale také při ukázkách naší práce pro veřejnost. Velice si vážíme, že právě náš projekt porotu zaujal a dostali jsme možnost využít získané prostředky pro modernizaci našeho sídla!

 

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH, ASISTENČNÍCH A DETEKČNÍCH PSŮ červen 2019

I v roce 2019 jsme pro naše klienty s pomáhajícími psy a dobrovolníky se štěňaty v předvýchově připravili týdenní rekondiční pobyt, na kterém upevnili a zdokonalili nejen svou práci se psy, ale užili jsme si také spoutu zábavy a aktivit. Nedělní odpoledne nám zpříjemnily dámy z Jedeme dál, z.s., které nám zapůjčily kolo Twinbike, aby si i naši klienti mohli užít vítr ve vlasech při jízdě a zároveň jsme motivovali naše dobrovolníky pro práci s klienty, kterým mohli pomoct. Individuální disciplínou pak v pondělí byla zvuková střelba zapůjčená společností Spektra. Zvuková střelba stírá rozdíly mezi zrakově hendikepovanými a vidícími, protože do terče se trefujete pouze za použití sluchu. Velký úspěch sklidilo také pletení hraček pro psy, které bylo k dispozici po celou dobu pobytu pod vedením zkušené lektorky a naší dobrovolnice Páji. Zlatým hřebem programu byla opět také soutěž ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Podmínky byly náročné, ale i přes velké horko a celotýdenní únavu všechny týmy úspěšně absolvovaly poslušnost i ověření dovedností psích pomocníků. Rekondiční pobyt byl v roce 2019 realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška ve výši 40.000 Kč, finančních protředků z nadace ČEZ - Pomáhej pohybem ve výši 50.000 Kč a z dotace městských částí Praha 7 a Praha 15 ve výši 40.000 Kč. Všem podporovatelům i sponzorům, kteří poskytli dárky do Soutěže ve výkonu vodicích a asistenčních psů moc děkujeme!

 

DEN ZEMĚ V ZŠ JANA WERICHA duben 2019

V druhé polovině měsíce dubna jsme se s našimi psy ve výcviku zúčastnili také ukázek v rámci oslav Dne země v ZŠ Jana Wericha. Přátelé školy a učitelé zde na konci roku 2018 pomáhali se sbírkou na dofinancování výcviku asistenčního pejska Bendera. V průběhu dopoledne jsme zrealizovali prezentaci pro dvě skupiny žáků prvního stupně a kromě informací si mohly děti prohlédnout práci vodicího psa v simulační dráze.

 

VELETRH FOR PETS 2019 duben 2019

I v rooe 2019 se naše organizace podílela na doprovodném programu při veletrhu chovatelských potřeb ForPest pořádaném Nadací na ochranu zvířat. Prostřednictvím prezentací a přednášek jsme publiku složenému z široké veřejnosti přiblížili předvýchovu, výcvik a práci vodicích a asistenčních psů. Čtyřdenní akce proběhla v termínu 4. - 7.4.  a všechny dny jsme si velmi užili.

 

UKÁZKY PRO ČZA V HUMPOLCI říjen 2018

Ve středu 24.10. 2018 jsme si udělali velmi příjemnou zastávku na ČZA v Humpolci, kde jsme mladým kynologům prezentovali práci vodicích a asistenčních psů. Ve dvou blocích jsme se podělili s našimi zkušenostmi se studenty všech čtyř ročníků a byli jsme velmi mile překvapeni vstřícností mladého publika i množstvím dotazů. Prezentace byla doplněna praktickou ukázkou práce vodicího psa prostřednictvím Jitky a její vodicí fenky Kami. Věříme, že se přednáška líbila a budeme moc rádi, když započatá spolupráce vydrží i v následujících letech. Fotky z akce zde.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2018 červen 2018

Pro soustředění jsme opět využili sportovní areál Na Šancích v pražské Hostivaři. Klientům jsme kromě intenzivního cvičení formou individuálních i skupinových lekcí letos připravili také další program, který sestával z tvoření s keramickou dílnou Modrý slon a z ukázek sov organizací Penthea. U táboráku jsme měli již druhým rokem možnost ochutnat výborné pivo z Únětického pivovaru a všichni účastníci Soutěže ve výkonu vodicích a asistenčních psů dostali krásné ceny od sponzorů Fitmin, Beaphar, Platinum, K9, Mars Czech Republic, Tork a Vétoquinol. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška částkou 40.000 Kč a za finanční podpory městské části Praha 7Praha 15. Všem sponzorům moc děkujeme!

 

VELETRH FOR PETS duben 2018

Jako několik předchozích let i v roce 2018 jsme se zúčastnili doprovodného programu na Veletrhu chovatelských potřeb ForPets v pražských Letňanech. V několika vstupech jsme předvedli práci asistenčních a vodicích psů pro širokou veřejnost. Všechny čtyři dny veletrhu jsme pak byli k dispozici v našem zeleném stánku.

 

UKÁZKY V ZŠ MĚLNÍK únor 2018

Prezentaci naší práce jsme v roce 2018 započali ukázkami pro žáky Základní školy v Mělníce. Naši pejskové předvedli své asistenční dovednosti, na závěr se nechali od dětí pomazlit a naše kolegyně po celou dobu zodpovídaly zvídavé dotazy.

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE leden 2018

I když je venku zima a prší nezahálíme. Rok 2018 jsme začali hned začátku velmi pracovně a tak jsme po srazu předvychovatelů uspořádali třetí teambuilding  pro trenéry PPT. Cvičení proběhlo zejména v interiéru a tak byl prostor pro detailní řešení jednotlivých cviků.

 

CESTA KOLEM SVĚTA GYMNÁZIUM BRANDÝS NAD LABEM listopad 2017

Na konci listopadu jsme s asistenční fenkou Amy a pejskem ve výcviku Alexem jeli ukázat jak pejskové pomáhají do Gymnázia v Brandýse nad Labem. Naše stanoviště bylo součástí "Cesty kolem světa", kterou absolvovaly děti předškolního věku, plnily zde různé úkoly a dozvídaly se nové informace. Naši psi ukázali podávání předmětů z různého materiálu, předávání předmětů a další prvky poslušnosti. Trenérky zase přednesly informace týkající se celého výcviku a financování vodicích a asistenčních psů.

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE říjen 2017

V roce 2017 se nám úspěšně podařilo zavést pravidelné setkání trenérů. Naše trenérky se podruhé sešly v řijnu a využily posledních slunečných dnů pro venkovní trénink speciálních cviků.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2017

V roce 2017 jsme rozdělili soustředění na letní a podzimní část. Již potřetí jsme pozvali naše klienty, jejich doprovody a předvychovatele do sportovně rekreačního areálu Na Šancích u Hostivařské přehrady v Praze. Kromě individuálních tréninků klientů s našimi trenérkami byl přpraven také bohatý doprovodný program - bylo možno vyzkoušet si různé kynologické sporty (agility, obedience, dog dancing, canicross), posezení u táboráku a možnost vyzkoušet si zvukovou střelbu zapůjčenou od organizace SPEKTRA. V rámci soustředění neproběhla tradiční soutěž ve výkonu vodicích a asistenčních psů, ale soutěžní duch byl zachován díky závěrečné soutěži právě ve zvukové střelbě.

 

CECH MOBILITY v PVA EXPO PRAHA červen 2017

V roce 2017 byla naše organizace poprvé pozvána na dny mobility, kde jsme prezentovali naši práci pro zaměstnance úřadu práce, který vydává rozhodnutí pro financování výcviku vodicích psů.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST RANÉ PÉČE EDA červen 2017

V červnu jsme naše psy ve výcviku dovezli také za dětmi a rodiči navštěvujícími centrum rané péče EDA. Kromě ukázky práce asistenčního a vodicího psa se mohli návštěvníci dosytosti s našimi pejsky pomazlit, vyzkoušet si simulace zrakovch vad a popovídat si s našimi trenérkami o předvýchově a speciálním výcviku.

 

DEN S ČD v ZOO PRAHA červen 2017

V červnu se mohli návštěvníci ZOO Praha přijít podívat nejen na všechna exotická zvířátka, která v ZOO mají, ale proběhl zde také den s Českými drahami pro děti, kde bylo k vidění divadelní a hudební představení, soutěže, koupání v bazénů a také možnost vyzkoušet si chůzi s bílou holí a simulačními brýlemi v naší ukázkové dráze. Pro ty nejmenší byli k dispozici na mazlení naši pejsci, rodiče zase využili možnost získat informace o výcviku vodicích a asistenčních psů od našich trenérů.

 

CECH MOBILITY v PVA EXPO PRAHA červen 2017

V roce 2017 byla naše organizace poprvé pozvána na dny mobility, kde jsme prezentovali naši práci pro zaměstnance úřadu práce, který vydává rozhodnutí pro financování výcviku vodicích psů.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST RANÉ PÉČE EDA červen 2017

V červnu jsme naše psy ve výcviku dovezli také za dětmi a rodiči navštěvujícími centrum rané péče EDA. Kromě ukázky práce asistenčního a vodicího psa se mohli návštěvníci dosytosti s našimi pejsky pomazlit, vyzkoušet si simulace zrakovch vad a popovídat si s našimi trenérkami o předvýchově a speciálním výcviku.

 

 

DEN S ČD v ZOO PRAHA červen 2017

V červnu se mohli návštěvníci ZOO Praha přijít podívat nejen na všechna exotická zvířátka, která v ZOO mají, ale proběhl zde také den s Českými drahami pro děti, kde bylo k vidění divadelní a hudební představení, soutěže, koupání v bazénů a také možnost vyzkoušet si chůzi s bílou holí a simulačními brýlemi v naší ukázkové dráze. Pro ty nejmenší byli k dispozici na mazlení naši pejsci, rodiče zase využili možnost získat informace o výcviku vodicích a asistenčních psů od našich trenérů.

 

TEAMBUILDING TRENÉRŮ PES PRO TEBE květen 2017

Vždy přinášíme report o tom, kde všude byla naše práce k vidění, jak nai trenéři pomáhají dobrovolníkům se štěňaty, ale aby tohle všechno mohlo fungovat je potřeba, aby se i naši trenéři neustále vzdělávali a zlepšovali své dovednosti. K tomuto účelu proběhlo na konci května setkání trenérek Pes pro tebe, kde jsme ladili metodiku výcviku vodicích psů, metodiku pro předvychovatele a došlo také na praktický nácvik jednotlivých cviků.

 

FOR PETS 2017 duben 2017

I v roce 2017 jsme jako organizace dostali možnost prezentovat naši práci v rámci doprovodného programu čtyřdeního veletrhu chovatelských potřeb For Pets v pražských Letňanech. Akci jsme využili zároveň jako sraz předvychovatelů štěňat, takže se zde v průběhu akce vystřídal celý tým pes pro tebe, diváci mohli vidět práci vodicího psa, asistenčního psa i nácvik poslušnosti štěňátek v předvýchově.

 

MODRÝ DEN V ZŠ ROZTOKY duben 2017

V rámci mezinárodního dne autismu jsme se dnes zúčastnili akce pořádané Základní školou v Roztokách. Modrý den – den porozumění autismu. Akce se zúčastnili žáci prvního stupně školy v doprovodu učitelů a asistentů pedagoga. Svoji práci zde prezentovala zakladatelka a cvičitelka Jitka Krejcárková se svým svěřencem Ashlym, který je nyní ve výcviku jako vodicí pes a Tadeáš Tobiška v doprovodu maminky a asistenční fenky královského pudla Amy. Jitka Krejcárková s Ashlym ukázali práci a orientaci v prostoru školy na uměle vytvořené překážkové dráze, vyhledání schodiště, dveří, místa k sezení na lavičce mezi dětmi, ukázali i poslušnost a podání slepecké hole, vodítka a spoustu dalšího – Ashly bude své nové paničce předán na konci dubna a už nyní je úžasným pomocníkem a parťákem skvěle připraveným pro svoji budoucí paničku. Tadeáš je žákem 1. třídy Základní školy v Roztokách. Svým spolužákům ukázal s Amy poslušnost, přivolání, odložení, podání spadlých předmětů, přivezení vozíku, donesení předmětu od jiné osoby, rozlišení podávaných předmětů, pomoc při svlékání a mnoho dalšího. Došlo i na dotazy, kterých byla spousta a děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí o práci, výcviku i předvýchově budoucích asistenčních, vodicích i detekčních psů.

 

KAPRAŘENÍ NA NOVÝCH MLÝNECH říjen 2016

V rámci spolupráce s krmivářskou značkou Fitmin jsme byli pozváni i na další úžanou akci Jakuba Vágnera. Závody v chytání kaprů se konaly první říjnový víkend 1. a 2. října. Naši organizaci jsme prezentovali ve skromném počtu lidí i psů a i přes nepřízeň počasí jsme si celou akci užili naplno. V rámci doprovodného programu byli kromě našich svěřenců k vidění také koně, ukázky pasení, dogfrisbee, mushing a práce Záchranné kynologické brigády. Celou akci završila velmi zajímavá a poučná přednáška Kuby Vágnera, který se se všemi účastníky i diváky podělil o své bohaté životní zkušenosti ze světa rybaření.

 

FESTIVAL ZVÍŘAT 2016 říjen 2016

Velké díky patří Nadaci na ochranu zvířat, která na nás opět myslela a zařadila nás do doprovodného programu v rámci festivalu zvířat. Tato tradiční událost v novém kabátě se premiérově odehrávala v prostorách Křižíkova pavilonu výstaviště v Holešovicích. Celý víkend jsme si moc užili. V rámci programu jsme opět mohli ukázat dovednosti našich psích parťáků a zároveň využít velkou návštěvnost k tréninku našich štěňat.

 

SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ PRAHA 2016

Od 26.6. do 2.7. 2016 proběhlo u pražské vodní nádrže Hostivař další, velmi povedené, soustředění držitelů vodicích a asistenčních psů a předvychovatelů štěňat. V rámci soustředění, na kterém nám k velké radosti všech, velmi přálo počasí, proběhl také závod ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Závodl proběhl 1. července na Veronském náměstí a jeho podoba byla letos plná novinek. Všichni klienti s vodicími psy absolvovali závod s klapkami, čímž byla zaručena objektivita absolvování trasy a mohla být opravdu důkladně prověřena práce jednotlivých psů i týmová práce psa a páníčka. Druhou novinkou byl pohyb na trase podle itineráře. Do závodu byli zapojeni i naši dobrovolníci, kteří klientům itinerář četli a dělali také bezpčnostní dohled nad závodící dvojicí. Závěr soustředění byl také ozvláštněn natáčením propagačního spotu, který zajistil náš sponzor a dodavatel krmiva pro všechny naše psy - firma Dibaq, značka Fitmin. Všem moc děkujeme za vytvoření úžasné atmosféry a těšíme se na příští rok.

Účastníci soustředění 2016

 

JEZERO KATLOV květen 2016

Ve dnech 28. a 29. května 2016 jsme se zúčastnili doprovodného programu na akci u jezera Katlov. Tato zajímavá akce vznikla pod záštitou věhlasného rybáře Jakuba Vágnera. Kromě ukázek práce vodicích a asistenčních psů byly pod záštitou našeho sponzora - výrobce granulí Fitmin - k vidění také ukázky dogfrisbee, mushingu, jízda na koni a zásah policejních psovodů PČR

 

 

RUN FOR HELP PODĚBRADY květen 2016

Další akcí v našem jarním repertoáru byl druhý ročník Run for Help Poděbrady. Výtěžek z této sportovní akce organizátoři darují na jednu dobrou věc a naší organizaci bylo velikou ctí, že letos se tým z Run for Help rozhodl podpořit právě nás, konkrétně finančně přispět na výcvik asistenční fenky Amy pro Tadeáška Tobišku. Všem z vás, kteří chcete pomáhat a zároveň jste udělali i něco pro své zdraví, moc děkujeme za účast v závodu a prožití krásné květnové soboty v Poděbradech. Velké díky patří organizátorům i všem dalším účastníkům doprovodného programu a především všem sportovcům, kteří pro Tádu vyběhali krásných 84 000Kč.

 

 

FOR PETS 2016 duben 2016

Jako již tradičně jsme se i v roce 2016 zúčastnili chovatelské akce v pražských letňanech. Náš zelený stánek byl součástí doprovodného programu od 7. do 10. dubna. V těchto dnech se na výcstavišti prostřídal celý tým PES PRO TEBE. Ukázky práce vodicích a asistenčních psů obsáhly trenérky Jitka s vodicí fenkou Kaminou a Míša s borderáčkem Tobim. V rámci ukázek předvedli své dovednosti i předvychovatelé. Jsme rádi za pozvání a možnost prezentovat naši organizaci na akci těchto rozměrů a už se velmi těšíme na příští ročník.

 

Oslava světového Dne svířat říjen 2015

V sobotu 3. října 2015 proběhla v centrálním parku na Pankráci Oslava Světového dne zvířat 2015 pořádaná Nadací na ochranu zvířat. Náš spolek PES PRO TEBE se podílel na programu této akce. K vidění byly ukázky práce vodicích a asistenčních psů pod vedením našich zkušených cvičitelů. Získané dovednosti předvedla také štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Děkujeme za pozvání!

 

PesFest 2015 září 2015

V neděli 13. září 2015 se naše občanské sdružení PES PRO TEBE podílelo na programu v rámci akce PesFest 2015 pořádanou městskou částí Praha 4. V centrálním parku Pankrác jste mohli hned 2x slyšet povídání o naší práci spojené s ukázkami vodicího psa v podání fenky borderkolie Ixi. Získané dovednosti také předvedla štěňata v předvýchově se svými pěstouny. Celou akci moderoval Honza Musil. Děkujeme za pozvání.SOUSTŘEDĚNÍ DRŽITELŮ VODICÍCH A ASISTENČNÍCH PSŮ 2015
Od 28.6. do 5.7.2015 se naši cvičitelé, klienti a předvychovatelé společně se svými čtyřnohými miláčky účastnili tradičního letního soustředění. Letos jsme ho uspořádali ve sportovním areálu Na Šancích na Praze 10. Kromě procvičování dovedností vodicích a asistenčních psů bylo na programu soustředění také koupání v hostivařské přehradě nebo jednodenní trénink agility a cannicrossu. Nechyběl ani táborák a opékaní špekáčků. Všichni odjížděli spokojení a plni nových zážitků.
Děkujeme následujícím sponzorům, kteří nám poskytli materiální či finanční dary: Dobrý skutek, Husse, Hill's, Alavis, Chemek laboratoře spol. s. r. o., ZERO DC, Torf Ziegler s. r. o., MČ Praha 15. Děkujeme.


DEN ČTYŘNOHÝCH POMOCNÍKŮ
červen 2015
V pondělí 29. června 2015 proběhl na Veronském náměstí na Praze 15 Den čtyřnohých pomocníků. Akce probíhala pod záštitou místostarostky Prahy 15. V rámci tohoto dne probíhala Soutěž držitelů vodicích psů. Na 3. místě se umístila Denisa Zábranská s vodicím psem Natíkem, na 2. místě se umístila Silva Senciová se psem Blackem a na 1. místě se umístil Marek Duda s vodicí fenkou Chelsea. Gratulujeme.
Po celou dobu akce probíhaly také ukázky pro veřejnost, kdy byly k vidění ukázky vodicího psa plemene belgický ovčak - Kami nebo ukázky předvychovatelů se svými štěňaty připravující se na kariéru vodícího či asistenčního psa.
Fotografie naleznete zde

ZAHRADNÍ SLAVNOST DĚTSKÉHO CENTRA PAPRSEK červen 2015
V červnu jsme byli pozváni z. s. Sense of Touch na zahradní slavnost dětského centra Paprsek. O ukázky práce vodicích psů se zde postarala fenka belgického ovčáka Kami se svou cvičitelkou a majitelkou Jitkou. Z řad předvychovatelů se předvedla předvychovatelka Míša s fenkou curly coated retrívra - Anie. Doufáme, že se ukázky líbily. Děkujeme za pozvání!