Počítadlo návštěv

 

 

pocitadlo

 


 

Pomáhejte s námi

 

 

 


 

 

 

 

 


 

Partner ve výživě našich psů

 

 


  • Štěňata v předvýchově červen 2017
    Štěňata v předvýchově červen 2017

Výchova štěňat

Stále hledáme rodiny a jednotlivce, kteří mají zájem o předvýchovu štěněte pro budoucí vodicí nebo asistenční výcvik. Do předvýchovy umisťujeme převážně štěňata těchto plemen: border kolie, labradorský a zlatý retrívr,  křížence těchto dvou plemen, flat coated retrívr a královský pudl.

 

Do rodiny předvychovatele odchází štěňátko ve věku 8mi týdnů. Prvotním úkolem předvychovatele je pejska naučit hygienickým návykům, vytvořit si se štěňátkem vazbu a postupně začít s výchovou a výcvikem základní poslušnosti. Pejskové zůstávají v rodinách předvychovatelů do 12-18 měsíců, poté absolvují potřebná zdravotní vyšetření, povahový test a v případě, že je vše v pořádku, nastupují do speciálního výcviku k jedné z trenérek. Speciální výcvik trvá 6-8 měsíců, zde se mladý pes učí všechny potřebné dovednosti na míru ušité budoucímu klientovi. V druhé polovině výcviku se již pejsek seznamuje a postupně secvičuje se svým budoucím páníčkem. Na závěr výcviku absolvuje pejsek příslušnou vodicí nebo asistenční zkoušku a je předán klientovi.

 

Dobrovolnická  činnost  předvychovatelů je pro nás obrovskou pomocí, protože pouze dobře vychované štěně se může stát plnohodnotným psím pomocníkem. Všem za tuto pomoc velmi děkujeme!