Počítadlo návštěv

 

 

pocitadlo

 


 

Pomáhejte s námi

 

 

 


 

 

 

 

 


 

Partner ve výživě našich psů

 

 


Náš tým

PES PRO TEBE, z.s. je organizace cvičící vodicí, asistenční a detekční psy, kteří usnadňují každodenní život zrakově postiženým či jinak handicapovaným lidem. Výcvikem se u nás zabývají profesionální cvičitelé s dlouholetou praxí a zkušenostmi v tomto oboru. Na metodiku a výcvik detekčních psů pro diabetiky dohlíží odborný konzultant. Kromě cvičitelů je nedílnou součástí týmu Pes pro tebe, z.s. také skupina dobrovolníků-předvychovatelů, kteří vychovávají a připravují štěňata a mladé psy na život budoucích psích pomocníků.


Jitka Krejcárková (Lebedová) - zakladatelka a cvičitelka v PES PRO TEBE

Narodila jsem se s těžkou zrakovou vadou diagnostikovanou jako světloplachost s poruchou barvocitu – praktická nevidomost. Chovu a výcviku psů se věnuji od roku 1993, kdy jsem si pořídila prvního psa. V roce 1995 jsem dostala svého prvního vodicího psa. Byla to fenka labradorského retrívra Iva. S tou jsem v roce 1997 zvítězila na Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů pro nevidomé. Bohužel ve svých 7 letech začala mít zdravotní problémy a musela jsem popřemýšlet, co dál.

Začala  jsem tedy uvažovat o koupi štěněte. Jelikož jsem se chtěla věnovat se svým vodicím psem i agility, dogdancingu a dalším kynologickým aktivitám, volba tedy padla na belgického ovčáka malinois. Proto jsem si v dubnu 2000 pořídila štěňátko jménem Larry Bohemia Alké. Larryho jsem si sama vycvičila a po úspěšně absolvované zkoušce vodicího psa pro nevidomé mi bylo nabídnuto cvičit vodicí psy pro jiné zrakově postižené profesionálně.

Tato práce mě naplňuje spokojeností, a to nejen z důvodu, že mě velice baví a toužila jsem po takové náplni života už dříve, ale že si díky této činnosti připadám užitečná. Mohu tímto způsobem pomoci také jiným lidem s těžkým zrakovým postižením. Zdravý člověk si nedokáže představit, jakým přínosem je vodicí pes pro nevidomého člověka. Takřka nikdo neví, čím vším může takto vycvičený pes  handicapovanému člověku pomoci.


Další informace najdete na mých internetových  stránkách  zde


Michaela Drozdová - spoluzakladatelka a cvičitelka v PES PRO TEBE

Bydlím v Zábřehu na Moravě. Už od střední školy se zabývám sportovní kynologií. Při svém ročním pobytu v Anglii jsem měla možnost navštěvovat výcvikové centrum vodicích, asistenčních a canisterapeutských psů v městečku Bracnell. Tehdy mě tento výcvik více než uchvátil, a proto jsem se hned po návratu začala zajímat o organizace zabývající se tímto výcvikem. Velmi mě zaujaly Jitčiny webové stránky a hlavně její individuální přistup k výcviku psů. Líbilo se mi, že Jitčini svěřenci nejsou po dobu výcviku umístěni v kotcích, jako jsem to při návštěvách viděla u jiných organizaci. Požádala jsem o možnost předvychovat pro organizace PES PRO TEBE štěňátko. Za krátkou dobu jsem si už domů vezla malý černý uzlíček, který jsme pojmenovali Eshly. Je to dnes už dospělá, nádherná a velice šikovná fena labradorského retrívra, která doprovází svou nevidomou paničku a dělá jí obrovskou radost. Snažila jsem se svěřence předvychovat podle svého nejlepšího svědomí a vědomí a pár měsíců před odevzdáním jsem ji sama začala učit i pár povelů o kterých jsem věděla, že bude potřebovat při vodění. Když jsem ji předávala, Eshly už nadšeně plnila velké množství povelů a na základě toho mi Jitka nabídla další spolupráci. Byla jsem tehdy moc a moc ráda a slzy, které doprovázely odevzdání čertíka Eshly trošičku zahnal příchod rozčepýřeného zlatého retrívra, který byl dalším z teď už mnoha svěřenců. Takže pokud se občas objevíte v Zábřehu na Moravě, Šumperku, Mohelnici nebo Olomouci a jeho okolí, můžete mě potkat na ulici přímo pří výcviku čtyrnohého chlupáče v bílém postroji. Od roku 2003 se občas objevím i na některé ze základních škol v Zábřeze. Tam provádím ukázky výkonu vodicích a asistenčních psů a snažím se dětem říct něco málo o chování a reakcích psů a o tom, jak by se měly k pejskům chovat. Zkoušíme si nacvičit pár způsobů prevence a ochrany proti případnému napadení člověka agresivním psem.

Více informací z profesního života naší trenérky Míši naleznete na webových stránkách zde


Michaela Chytilová - fundraiserka v PES PRO TEBE

V současné době bydlím v Otrokovicích, kde také pracuji. V rámci začátku bakalářského studia Kynologie v roce 2012 jsem hledala vhodnou praxi a možnost mít v Praze psa. Když mě poprvé napadl plán s předvýchovou, měla jsem za sebou asi dva roky docházení na cvičák s našim rodinným labradorem. První setkání s Jitkou a celým týmem PES PRO TEBE mě utvrdilo v tom, že je to přesně to, co chci ve svém volném čase dělat. Štěňátko, hnědého labradora Daxe, jsem dostala asi o 14 dní později. Po velkém zklamání v podobě vyřazení mého svěřence z předvýchovy kvůli zdravotním problémům přišel do mého života druhý svěřenec, borderáček Zigi. Byl to právě Zigi, jeho bouřlivá puberta a zároveň velmi empatická povaha, které mě naučily a přiměly nebrat předvýchovu jen jako možnost mít pejska na hraní a cvičení, ale mít psa a přirozenou cestou z něj vychovat oddaného parťáka a toho nejlepšího kámoše. Myslím, že právě toto poznání, sebeuvědomění a porozumění podstatě a důležitosti předvýchovy vedlo k tomu, že se z pouhé volnočasové aktivity stalo opravdové poslání.


Gabriela Gaislová - koordinátorka dobrovolníků v PES PRO TEBE

Pracovat se psy je od malička můj sen. V rodině jsme měli německého ovčáka, který semnou byl od mého narození. V osmi letech jsem se rozhodla, že si pořídím svého psa, zlatého retrívra. Podmínka byla, že za něj buduj plně zodpovědná, začala jsem chodit na cvičák a tam mi došlo, že to je vlastně něco, co chci dělat, učit se jim porozumět a ještě je něco naučit. Byl to můj největší parťák, který mě naučil žít, milovat a ráda říkám, že mě i vychoval. Od malička jsem chtěla v životě pomáhat a to už jakýmkoliv způsobem. Když mi můj psí kámoš odešel, řekla jsem si, že je na čase něco změnit a tak jsem napsala do organizace PES PRO TEBE, že bych si ráda vzala štěňátko do předvýchovy. Vyšlo to a jsem tu. Nabídka na větší spolupráce pro mě byla skvělou výzvou a jeden z mých snů.

 


nprap. Jan Václavek - odborný konzultant výcviku detekčních psů v PES PRO TEBE